Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

67 saat sonra... Güldü

 67 saat sonra... Güldü


Karaman’dan Mersin’e gitmek için yola çıkan Furkan Keleş, Rabia Bingöl ve Ege Kabalak çarşamba günü saat 17.00 sıralarında yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalmıştı. Arama kurtarma ekipleri perşembe günü Keleş ve Bingöl’e ulaşmıştı ama Kabalak’ı bulamamışlardı. Arama çalışmalarına devam eden ekipler, dün saat 12.20 sıralarında Kabalak’ı askeri helikopterle kurtardı.

Furkan Keleş (23) arkadaşları Rabia Bingöl (19) ve Ege Kabalak (26), çarşamba günü otomobil ile Karaman’dan Mersin’e gitmek için yola çıkmıştı. 3 arkadaş yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapatılan Ayrancı-Erdemli yolunu kullanmak istemişti. Keleş’in kullandığı otomobil, saat 17.00 sıralarında, Mersin sınırı yakınlarında tipi nedeniyle kontrolden çıkıp, kara saplanmıştı. Cep telefonları da çekmeyen 3 arkadaş, geceyi araçlarında geçirmiş, Keleş’in Mersin’de oturan annesi, oğluna ulaşamayınca saat 21.00’de jandarma ve AFAD’a durumu bildirmişti.

67 saat sonra... Güldü


..

Hastanede tedaviye alınan Kabalak, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Şelale altlarında yattım. Dağlardan tırmandım. Çimen yedim, yerde bir leblebi vardı onu yedim. Kuru bir ekmek parçası buldum. Dereden su içtim. Soğukla mücadele etmem her gün en az 7 saat durmaksızın yürümemdi. 4 gündür açım. Hayatımda en değer verdiğim insanı düşündüm, sadece annemi. İlk önce bir çeşme gördüm. Birazcık dinleneyim dedim. Bir baktım 4.5G çekiyor. Zaten o sırada direkt ağlamaya başladım. ‘Ölmedim mi şimdi, kurtuldum mu?’ dedim. Herkese teşekkür ederim.”

Hiç yorum yok