Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Memur olmak isteyenler dikkat! 1403 personel alımı yapılacak... İşte detaylar

 

Bugün İŞKUR ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde açılan memur kadrosu alımı için son gün. 2 kurumun memur alımı dışında memur alımları devam edecek. Bakanlıklar, bakanlıklara bağlı kurumlar da dahil olmak üzere 1.403 memur alımı daha gerçekleştirilecek. İşte o kurumlar ve alım şartları...

Bugün hem İŞKUR'un hem de Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün memur alımında son gün. Ancak memur alımı diğer kurumlarda devam ediyor. Bakanlıklar ve bakanlığa bağlı kurumlar da toplamda 1403 personel alımı gerçekleştirecek. 

İşte kurumlar, personel alım ilanları, şartları ve son tarihleri...

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere; “Milli Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" hükümlerine göre Uzman Yardımcısı temini yapılacak. Başvurular 31 Ocak tarihine kadar sürecek. 55 personel için ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. dereceden 250 adet kadroya atama yapılmak üzere, uzman yardımcısı alacak. Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (www.ailevecalisma.gov.tr) ve/veya (https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 90 hizmetli alınacak. Başvurular 25/01/2021 – 29/01/2021 tarihleri arasında yapılacak. Adayların bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuru yapması gerekiyor.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 yurt yönetim personeli istihdam edecek. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 04 Ocak 2021 (10:00) - 20 Ocak 2021 (17:00) tarihlerinde basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapacak.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 personel alacak. Başvurular 12 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Adayların Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “www.enerji.gov.tr” internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve sınava girmeleri gerekiyor.

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 63 memur alımı yapacak. Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacak. Başvurular 11 Ocak'ta başlayacak ve 20 Ocak'a kadar sürecek.


ADALET BAKANLIĞI

- Adalet Bakanlığı Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 10 avukat kadrosuna açıktan atama yapacak. Adaylar başvurularını 11/01/2021 - 25/01/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirecekler.

- Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama yapılacak. Adaylar başvurularını 04/01/2021-15/01/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirecek.

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

- Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz kurumlarına sözlü sınav ile 9’uncu dereceli kadrolara, 35’i Erkek (Erkek hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için), 5’i Kadın (Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için) olmak üzere toplam 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak. Başvurular 18 Ocak'ta başlayacak ve 29 Ocak'a kadar sürecek ve https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak bizzat gerçekleştirecek.

- Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ceza infaz kurumları için 160 kadrolu ceza infaz kurumu kâtibi alımı yapacak. Başvurular 18.01.2021 Pazartesi günü başlayıp, 05.02.2021 Cuma günü mesai saati bitiminde (16:00) sona erecek.

Hiç yorum yok