Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

HEPİMİZ BİRER FETHİYİZ Gökhan İlhan...Terör, toplumlara korku salmak, yıldırmak, kaos yaratmak dil, din, renk, cinsiyet ayırımı yapmadan silahlı, psikolojik, fiziksel, zihinsel, algı operasyonu oluşturmaktır. Terör akla gelebilecek her türlü insanlık dışı davranışların toplandığı bir şiddet yoludur, bir alçaklıktır.

15 Temmuz FETÖ işgali sonrası küresel terör daha bir hortladı…

40 yılı aşkındır ülkemiz terörle kararlılıkla mücadele etmektedir. 21.yüzyılda dahi dünya ülkeleri acıdır ki lanet küresel terör sorunuyla karşı karşıyadır. Terör olayları sadece ülkemiz Türkiye’de yaşanmıyor. Almanya, Amerika, İngiltere, Fransa, Belçika, İspanya’da ve benzeri bir çok diğer ülkelerde de yaşanmaktadır. Ülkemizi yıllardan beri sözde tehdit eden, hain PKK terör örgütü, her zaman ki gibi maşa olarak küresel güçler tarafından kullanılmaktadır. FETÖ terör örgütü de aynı desteği Avrupa’nın değişik ülkelerinden almaktadır. Türkiye’yi geçmişte Sağ- Sol,Alevi-Sünni-Türk-Kürt diyerek  bölemeyenler, darbelerle bölemeyenler, ülkemizi vesayet altına alamayanlar, ülkemizi terör örgütlerince vesayet altına acaba alabilir miyiz? Hayalleriyle dolanıp durmaktalar. Türkiye’nin kalkınmasını önleyebilir miyiz? Diyerek, düşünerek, terör olaylarına bazen dolaylı, sözlü destekler bazen de mühimmat, eğitimsel lojistik yardımı ile destek olmaktadırlar. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi terörü sonrası, ülkemiz üzerinde küresel terör daha bir hortladı. İŞİD DEAŞ, PYD, PKK, FETÖ gibi eli kanlı terör örgütleri. O günleri hatırlayalım; Kayseri, İstanbul Arena, Reina, ve İzmir… Arka arkaya gelen metropol şehirlerimizdeki terör saldırıları.

Hepimiz birer Fethi’yiz…

Üç yıl önce takvim yaprakları 5 Ocak 2017 Saat 16.10 ‘nu gösterdiğinde, yine eli kanlı  PKK terör örgütü alçak yüzünü, hain kalleş yüzünü, bu kez İzmir Adliyesinde  göstermişti. İzmir Bayraklı Adliyesi terör saldırısında, canını kahramanca ülkesine feda eden şehit Polis Memuru Fethi Sekin, bombalı aracı fark etti. Son mermisine kadar teröristlerle çatıştı. Büyük bir faciayı önleyip vatan uğruna şehit düştü. Kahramanca çatışması, yüreğiyle, kurşunların üzerine gitmesi, bir kahramanlık göstergesi bir Vatan aşkı bir Bayrak aşkıydı. Teröre, teröriste yiğitçe meydan okumaydı. Milyonların kahramanı oldu. O aylar içerisinde adliyede ki polis nöbet kulübesine günlerce çiçek ve notlar bırakan vatandaşlar “Sen İzmir halkının ikinci Hasan Tahsin’isin.” Ve ”Mekanın cennet olsun” diye yazılar yazıp, notlar bıraktılar. O günlerde sokaklarda  yaşlısı, genci ,çocuğu, ”Hepimiz birer Fethi’yiz.” diyenlerle, bağıranlarla doldu taştı. Şehit Gakko (Elazığ’lı) yiğit bir polis memuruydu. Fethi Sekin’in cenazesinde. Çatışmada adliyede görevli mübaşir Musa Can’da vurularak yaşamını yitirdi, şehit düştü.

Terör örgütlerinin, karşısında duramayacağı tek güç vardır.”O da Kardeşliktir.”

Bölge insanımızla, Kürt kimlikli vatandaşlarımızla, PKK terör örgütünü kesinlikle ayırmak lazım. Aslında üzerinde durulması, hemen anlaşılması gereken en önemli konu budur. Daha bir pür dikkat, oyunlara gelmeden, kitle şiddet yanlısı psikolojisinden uzak durmak ve sükunet içinde hayırlara duacı olmak. Daha bir kardeşçe, daha bir ülke toprağının değerini bilerek, bir birimize sevgiyle kenetlenmek yegane amacımız olmalıdır. Vatan sevgisiyle ve yine birlik beraberlik şiarıyla kenetlenmeliyiz, karşı durmalıyız terör örgütlerine. Sevgi bizim kırılma noktamızdır. Unutmayalım, Allah dünyayı sevgiyle yarattı. Uyandığınız güne sevgiyle başlıyorsanız o zaman doğru yoldasınızdır. Vatanımız için birlik olmak, kardeşçe  yaşamak, terör örgütlerine karşı vurulacak en büyük darbedir.

Terör bölgesinden lanet yağdı...                                                                                                     Düşünüyorum da; Ülkemin şehidi 1′ de olsa yürek yanıyor, 10′ da olsa yanıyor, 100 ‘ de olsa yanıyor. Şehit sayımız artıkça mı duyarlı veya farkına varacağız? Bu kirli oyunlara, bu insanlık dışı vahşetlere? Tabi ki hayır. Her zaman duyarlı her zaman farkında olmalıyız bu kirli oyunların. Bu bitmez entrikaların, sözde özgürlük, sözde halkların kardeşliği, alt kimlik, üst kimlik gibi acıtasyon kavramlarıyla insanlarımızı bir birilerine kırdırmalarına kullanmalarına müsaade etmemeliyiz. Şunu net anlamalıyız ve bilmeliyiz ki; PKK terör örgütü asla Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir.FETÖ , İŞİD ,DEAŞ Vb. terör örgütleri de asla güzel dinimizin İslam’ın mensupları biz dindarların temsilcileri değildirler, asla olamazlar da. Bunun en güzel örneğini önceki yıllar da bölge insanının hendek/ terör olaylarında, Surda, Cizre’de, Mardin’de, Yüksekova’da Vb. yerlerde terör olaylarında bölge halkının PKK’ya olan lanet tepkilerini, ay yıldızlı bayraklarla, terörü protesto etmelerini, gördük, izledik. Doğu-Güneydoğu bölgelerimizin masum ve temiz kalpli insanlarını terör anlayışından, hassasiyetle uzak tutmak ve özellikle çocuklarımıza sevgi ve ilgi elini hep uzatmalıyız. FETÖ darbe girişiminde de aynı tepkiyi 80 milyon olarak ülkemiz insanları gösterdi.

Bu Ülke, Çanakkale damarlarında olduğu, yaşandığı gibi birdir. Olmaya da devam edecektir. Yahya Kemal’in dediği gibi ; “Türkçe ağzımızda anamızın sütü gibidir.” Ve Dağlarca’nın dediği gibi “Ses Bayrağımız dır.”
Ülkemizin aziz ve necip milleti, kurtuluş savaşında, 15 Temmuz terör işgalinde, Çanakkale damarlarında yaşandığı gibi birdir. İridir ve  diridir…
Terör bir siyaset oluşumu değildir. Bir kimlik, bir mezhep, bir demokrasi anlayışı asla değildir. En önemlisi insanlık hiç değildir. Tamamen ve tamamen bir vahşettir. İnsanlık dışı davranış bozukluğudur, alçaklıktır. Kahraman şehit Fethi Sekin’in şehadete erişmesinin yıl dönümünde; gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize rahmet diliyor, bir Fethi gider, bin Fethiler geliriz. Hepimiz Birer Fethiyiz. Rahat uyu şehidim. Ülken seninle gurur duyuyor, Doğduğun topraklar gakkolar diyarı Elazığ seninle gurur duyuyor. Ailen seninle gurur duyuyor. Mesai arkadaşların seninle gurur duyuyor. Kahramanlığını unutmadık, unutmayacağız da.

Şehidim Fethi SEKİN; verdiğin en anlamlı kahramanlık  mesajın ise şu oldu ; Kürdüyle, Türküyle teröre karşıyız.Yeri geldiğinde canımızı veririz oldu. Meslektaşlarına, milletine güç verdin, görev aşkı verdin, daha da bir vatan sevgisi verdin. Kahramanlık örneği oldun. Nur içinde yat! Ülkemizin, Elazığımızın’ın yiğit Şehidi. Mekanın Cennet-i nur olsun. Saygıyla, minnetle, şükranla rahmetle anıyoruz.

2020 yılının ülkemize sevgi kardeşlik, kadına şiddetin sıfır olduğu,terörden uzak huzur içerisinde geçmesi dileklerimle…

Not: Her yıl Ocak ayının ilk haftası 5 Ocakta  Bayraklı adliyesi önünde şehidini anma töreni düzenleyen İzmir’de yaşayan Elazığlılar bu kez de;2020 Ocak ayı ilk haftasında açılışını yapmak üzere; Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Nejat AK  ve İzmir Elazığ Kültür Ve  Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer ACAR tarafından ortak girişimlerle Bayraklı Adliyesi Şehit Fethi Sekin’in şehit düştüğü noktaya 6.m uzunluğunda çelik kromdan, paslanmaz  bayrak direği ve etrafı Elazığ’dan getirilen ünlü vişne rengi mermerle çevre düzenlenmesi bayrak anıtı yapılarak, Elazığlılar,kahraman hemşehrileri şehidini unutmadı ,unutmuyor da.Bu anlamlı düşünceleri için kendilerine teşekkür eder, Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarında içten başarılar dilerim.

 KAYNAK-https://www.elazigfirat.com/hepimiz-birer-fethiyiz/

Hiç yorum yok