Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Kuş, cama inanmaz..”Mine Sarmış.

  Kuş, cama inanmaz..” Kırlangıç yanlışlıkla bir eve girer açık bırakılmış pencereden...

Telaşla bakar etrafına ışığı bulmak ve çıkabilmek için. Korkmuştur... Ne yapacağını bilmez halde evin içinde uçar, uçar.

Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

Dönmeye başlar, köşe bucak ama bir türlü ne girdiği kapıyı ne de açık pencereyi bulamaz. Takati kalmayana dek arar, arar... En sonunda ışığın geldiği camı bulur fakat, gökyüzünü gördüğü pencere camlarından geçmeye çalıştıkça canı yanıyor ve sağa sola çarpıyordur. Giderek kanatlarını daha telaşlı çırpar. Kendisini gökyüzünde zanneder, ama uçamadığını keşfeder. Kanatlarını çırparak duraksar. Tekrar camlardan birine doğru bir hamle yapar; sanki bu sefer hızı sayesinde içine hapsolduğu ağı

parçalayabilecekmişçesine. Her hamleden sonra küçük tüyleri havada uçuşuyordur ve kalbi kanatlarından hızlı çarpmaya başlamıştır. Gagasının altında bir damla kan belirir. Cama her vurduğunda bir damla daha oluşur. Nihayet, son çılgınca savruluş sırasında bir mucize olur. Hedeflediği pencere camını şaşırır ve açık olandan geçer. Açık havada olduğunu hemen daha kuyruğu çerçeveden çıkmadan  anlar. Bir cıvıltı çıkarır. Kısa, zor duyulan ama apaçık bir neşe cıvıltısı.

Kuş, cama inanmaz. Kendine ve inancına sarılır.

Ve uçarda...

Çünkü kanatlarına rüzgar değdiğinden beri, bütün renkler onun olmuştur.

Hepsi bu...

Şimdi  kapat pencereyi

Kuşlar özgür kalsın.

_____Mine Sarmış.

Hiç yorum yok