Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Buca’da 800 engelli aracı tamir edildi

 

İZMİR'de Buca Belediyesi'nin hayata geçirdiği Engelsiz Tamir İstasyonu, 800 engelli vatandaşa hizmet verdi. Tekerlekli sandalye arızasıyla İzmir'in dört bir yanından gelen vatandaşlara hizmet veren istasyon, çevre illerden gelenlerin de taleplerini karşılamaya başladı.

Zakir Kaya imzalı kitaplarına sahip olmak için linke tıklayın


Buca Belediyesi ve Buca Engelliler Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Engelsiz Tamir İstasyonu, yeni merkezlerin kurulmasına öncü oldu. Kent genelinde tekerlekli veya akülü sandalyesi arızalanan engelli vatandaşların acil destek talebinde, ücretsiz acil yol yardım ve tamir hizmeti sunan istasyon, açıldığı günden bugüne 800 engelli vatandaşa hizmet sundu. Çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediyelerine referans olan Engelsiz Tamir İstasyonu, yeni açılacak merkezlerde hizmet verecek teknik personel için eğitim de başlattı. İstasyona, Ege Bölgesi'ndeki illerde yaşayan vatandaşlardan da talep gelmeye başladı. Kendi imkanlarıyla istasyona gelen engelli vatandaşlar,  tekerlekli sandalyeleri için ücretsiz bakım ve onarım hizmetini alıp evlerine dönüyor. Engelsiz Tamir İstasyonu'nu hayata geçiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'a teşekkür eden Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, projenin diğer illere de örnek olduğunu belirtti.

Menderes ilçesine bağlı Küner köyünden 63 yaşındaki Güzide Acar, "Arabamın aküsü değiştirildi; kırık dökük arabam vardı, yenilendi; tekerleklerinin bakımı yapıldı. Daha önce çok yolda kaldım. Buca Belediyesi'ne minnettarım, çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bayraklı ilçesinde yaşayan Mehmet Yılmaz (30), kullandığı tekerlekli sandalyenin tamirini dışarıda çok yüksek ücretlerle yaptıklarını belirterek, "Araçlarımızın tamiri çok yüksek. İnternet üzerinden bu hizmeti öğrendim. Buca Belediyesi'nin bu hizmetinden çok mutluyum" diye konuştu.

Hiç yorum yok