Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Döviz kurundaki sert yükselişin ardından vatandaşlartan tepki.

 
Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında rekor değer kaybının ardından yurttaşlar, ekonomideki kötü gidişat ve hayat pahalılığını protesto etmek için Ankara ve İstanbul'da 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı. Taksim meydanı polis bariyerleriyle kapatıldı. Kurtuluş'ta ise polis yurttaşlara müdahale etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor. 

Dolar ve euro kurunun TL karşısında cumhuriyet tarihinin zirvesine çıkması ve hayat pahalılığının artması yurttaşlar tarafından akşam saatlerinde protesto edildi.

Türk lirasının dolar ve euro karşısında rekor düzeyde değer yitirmesi Ankara ve İstanbul izmirde yurttaşların protestosuna yol açtı. Sokağa çıkan yurttaşlar protesto düzenleyerek “hükümet istifa” ve "AKP istifa" sloganı attı. İstanbul ve Ankara İzmir'deki eylemler sırasında yurttaşların da da evlerinin balkon ve pencerelerinden tencere-tava çalarak protestoculara destek verdikleri görüldü.

istanbul'un çeşitli semtleri ayrıca Çankaya Esat'ta mahalleli ve Buca Şirinyer"AKP istifa" sloganları ile sokağa çıktı. Polis ekipleri engellemeye çalıştı. Polisin engellemeleri ile ara sokaklara dağılan yurttaşlar kalabalıklaşarak ilerledi.

Hiç yorum yok