Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

4 Kasım corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte aşılamada son durum

 Son dakika haberi: 4 Kasım corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte aşılamada son durum
 Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri 
ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 
24 saatte 362 bin 832 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 482 kişinin
 testi pozitif çıktı, 228 kişi yaşamını yitirdi. Toplumsal bağışıklık 
için aşılama oranının %70'in üzerine çıkarılması gerektiğini ifade 
eden Bakan Koca, Türkiye'deki oranları paylaşıp uyardı. 
Öte yandan ikinci doz aşılama oranı %75'e ulaşan 
Hatay, mavi kategoriye yükseldi.


Sağlık Bakanlığı, 4 Kasım Corona virüs tablosunu ve aşılamada son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 362 bin 832 test yapılırken 29 bin 482 Vaka belirlendi. Koronavirüsten maalesef 228 vatandaşımız hayatını kaybederken, hastalığa yakalanıp iyileşenlerin sayısı 34 bin 743 oldu.

AŞILAMADA SON DURUM

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 78,96, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 89,50 olarak gerçekleşti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 117 milyon 8 bin 424'e yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Osmaniye, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağr

ı ve Bayburt olarak sıralandı.

TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK İÇİN %70 ŞARTI

Bakan Koca paylaşımında, "Tablodaki aşı oranları bizi yanıltmamalı, 84 Milyon içindeki karşılıklarını dikkate almalıyız. Bir doz aşı olanların tüm nüfusa oranı %67,2’dir. İki doz aşı olanların oranı ise sadece %59. Toplumsal bağışıklığı sağlayabilmek için bu oranın %70’in üzerine çıkarılması gereklidir." ifadelerini kullandı.

HATAY ARTIK MAVİ!

Türkiye'de aşılama seferberliği hızla devam ederken ikinci doz aşılama oranı %75'e ulaşan Hatay, mavi kategoride yer aldı.


3 KASIM TABLOSU

Sağlık Bakanlığı, 3 Kasım corona virüs tablosundaki test sayısını 363 bin 238 olarak açıklarken, 29 bin 764 vaka tespit edildiğini bildirmişti. Koronavirüsten 246 kişi hayatını kaybetmiş, iyileşen sayısı ise 33 bin 366 olarak açıklanmıştı.

Son dakika haberi: 4 Kasım corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte aşılamada son durum

Hiç yorum yok