Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Sezgin Baran Korkmaz'dan para aldığı iddia edilen Ahmet Hakan açıklama yaptı

 

Sezgin Baran Korkmaz'dan para aldığı iddia edilen Ahmet Hakan, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, gazeteci Serkut Bozkurt’un hakkında kara para aklama iddiası bulunan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para alan 12 gazeteciden biri olduğunu iddiasına ilişkin açıklamada bulundu.

Hakan, “Bugün itibariyle bu müfteri şahısla ilgili suç duyurusunda bulunuyorum. Kendisiyle yargı yoluyla hesaplaşacağız” dedi.

Hakan’ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Dün akşam saatlerinde bir YouTube yayınında kendisine “gazeteci” diyen ama adını ilk kez duyduğum bir şahıs, hakkımda alçakça iftiralar attı. Bugün itibariyle bu müfteri şahısla ilgili suç duyurusunda bulunuyorum. Kendisiyle yargı yoluyla hesaplaşacağız."

SEZGİN BARAN KORKMAZ'I ÖVEN YAZILARI VAR

Gazeteci, yazar Murat Ağırel, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Sezgin Baran Korkmaz'ın oteline tehdit ve şantajla el konulduğu iddiasıyla başlayan tartışmalar ve açıklamaların ardından Peker’in videolarında gündeme getirdiği gazetecilerle ilgili bir TV kanalının canlı yayınında konuştu. Ağırel "Sezgin Baran Korkmaz, ses kaydında 12 gazetecinin adını veriyor ve bu isimleri maaşa bağladığını söylüyor. Kaydı birçok kişiye dinletmiş" ifadelerini kullandı.

Şule Aydın'ın YouTube yayınına konuk olan gazeteci Serkut Bozkurt da Murat Ağırel'in yazısında bahsettiği, Sezgin Baran Korkmaz'dan para alan 12 gazeteciden birinin Ahmet Hakan olduğunu öne sürmüştü.

İddialar üzerine Ahmet Hakan'ın Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili yazdığı bazı yazılar yeniden gündeme geldi.

Bunlardan birinde Ahmet Hakan, ABD'de Sezgin Baran Korkmaz hakkında açılan davaya ilişkin şunları yazıyor:

"- BİR: ABD maliyesinin dolandırılmasıyla ilgili davanın iddianamesinin tam metnini baştan sona inceledim. İddianamenin hiçbir bölümünde Sezgin Baran Korkmaz’ın adı, SBK Holding geçmiyor. İddianamede ABD’de işlenen suç ile SBK ve Sezgin Baran Korkmaz arasında en küçük bir bağ kurulmamış.

- İKİ: BDDK verilerine bakarak elde ettiğim sonuç ise şu: ABD’de suçlanan kişilerin Türkiye’de kurdukları şirketlere aktardıkları tüm sermaye, ABD yetkili makamlarının onaylarından geçmiş.

Madem kimseye garezimiz, kinimiz yok. Madem hakkaniyeti elden bırakmamaya özen gösteriyoruz.

O halde bu iki noktayı belirtmek boynumun borcu..."

Bir diğer yazıda ise Ahmet Hakan, Sezgin Baran Korkmaz'ın rahip Brunson'un ABD'ye iadesi konusunda gösterdiği çabayı anlatıp Korkmaz'ı övüyor.Hiç yorum yok