Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

İngiltere'yi sarsan skandal...

 İngiltere'yi sarsan skandal... Flaş adım atıldı!


İngiltere Sağlık Bakanlığı, Bakan Matt Hancock'un kendisi gibi evli olan yakın çalışma arkadaşıyla öpüşürken görüntülenmesi üzerine soruşturma başlattı.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock'un kendisi gibi evli olan yakın çalışma arkadaşıyla öpüşürken görüntülenmesinin yankıları sürüyor.

Ülkede gündemin bir numaralı maddesi haline gelen ve Hancock'un istifası ile sonuçlanan skandal ile ilgili yeni bir adım atıldı.

Sağlık Bakanlığı, gizli kamera görüntülerinin nasıl çekildiği ve nasıl sızdırıldığının belirlenmesi acına soruşturma başlatılacağını açıkladı.

İngiltere'nin Kuzey İrlanda'dan Sorumlu Bakanı Brandon Lewis, SKY News'a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

'Sağlık Bakanlığı'nın bu kaydın nasıl yapıldığını ve sızdırıldığını araştıracağını biliyorum.'

Lewis, açıklamasında bakanlığın konu hakkında bir iç soruşturma başlatacağı bilgisinin de altını çizdi.

İngiltereyi sarsan skandal... Flaş adım atıldı

Haberde, Hancock'un, okul arkadaşı Coladangelo'yu geçen mart ayında 6 aylık bir sözleşmeyle ücretsiz danışman olarak atadığı ve daha sonra ona Sağlık Bakanlığı yönetiminde bir görev verdiği ancak bunu ilgili birimlere bildirmediği belirtilmişti.

Haberin ardından yazılı açıklama yapan Hancock, sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğini kabullense de "ülkeyi salgından çıkarmak için çalışmaya odaklanmaya devam edeceğini" duyurmuştu.

Habere konu olan fotoğrafların çekildiği 6 Mayıs'ta hükümet, vatandaşlardan hane halkı dışından insanlara sarılmamalarını istiyordu.

Hiç yorum yok