Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

35 yaş üstüne aşılama bugün başladı

 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından 35 yaş ve üzeri yurttaşlar aşı programına dahil edilirken, bugün aşılanmalarına başlandı.

Türkiye'de yapılan toplam koronavirüs aşısı toplam 37.4 milyon dozu geçerken, bugünden itibaren 35 yaş ve üzeri yurttaşlar da aşılama programına dahil edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Türkiye'deki aşılama uygulaması hakkında açıklama yaptı. Koca, Türkiye genelinde dün 1 milyon 400 bini aşkın koronavirüs aşısı yapıldığını belirtti.

Aşılamada yaşın, bugünden itibaren 35'e indiğini söyleyen Sağlık Bakanı Koca "35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz" dedi. "Bu yaz sadece maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olmayacak aynı zamanda salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz da olacak" diyen Koca "Hepimiz sevdiklerimizle aramızdaki mesafeden kurtulacağız. Aşılanmış nüfusumuzu artırmak ne kadar önemli ise, vaka oranlarımızı hızlı şekilde azaltmak da aynı derecede önemli" ifadelerini kullandı.

Koca'nın açıklamasının ardından 35 yaş ve üzeri yurttaşlar aşı programına dahil edilirken, bugün aşılanmalarına başlandı.


Hiç yorum yok