Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu.2021...

 

Üç ayların başlangıç tarihi, şubat ayı devam ederken ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar Receb, Şaban ve Ramazan aylarını kapsıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Dini günler takvimine göre, Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, 2021 üç ayların başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

2021 üç aylar için geri sayım başladı. Receb ayına girildiğinde, “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” şeklinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dua ettiği mübarek üç aylar Diyanet takvimine göre, 13 Şubat günü başlayacak. Müslümanlar sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde bu aylarda dilediği kadar nafile oruç tutabiliyorlar.

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Diyanet takvimine göre, 3 aylar, 2021 yılında Receb ayının ilk günü olan 13 Şubat günü başlayacak. 3 ayların başlangıcından sonra ilk kandil, Receb ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandili ile 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek.

Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu

Hiç yorum yok