Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Buca Belediyesi, 452 sokak hayvanını yuvaya kavuşturdu

 Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, koronavirüs salgınının yaşandığı 2020'de de sokak hayvanlarının bakım ve ihtiyaçlarını karşılayarak, büyük bir bölümü engelli olmak üzere toplam 452 kedi ve köpeğin sıcak bir yuvaya kavuşmasını sağladı. Bucalılara zor bir dönemde gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, satın alma sahiplen çağrısını yineleyerek “Hayatınıza sadık bir dost katın” dedi. 


Hayvanların yaşama haklarını korumak için çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Buca Belediyesi, tüm dünya için zorlu geçen 2020 boyunca can dostları sıcak yuvaya kavuşturdu. Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yıl boyunca can dostların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için seferber oldu. Özellikle hayvan dostu Bucalı hemşehrilerinin evde kaldığı süre boyunca çalışmaları iki katına çıkaran ekipler, pandemi süresince sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını karşılarken, sağlık sorunu yaşayan hayvanları ise tedavi etti.

452 CAN DOSTU SICAK YUVAYA KAVUŞTU

Saha çalışmaları ve gelen ihbarlarla can dostlara müdahale eden ekipler, tam donanımlı bakım üniteleri, hayvan ambulansı, acil müdahale ve röntgen odalarıyla beş yıldızlı tedavi ve bakım hizmeti veren Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde onları misafir etti.  Hayvanların tedavi, bakım ve aşılarını gerçekleştiren ekipler, özellikle koronavirüs (Covid-19) salgınıyla geçen 2020 yılında büyük bir başarıya imza attı. Yürütülen çalışmalar kapsamında birçoğu engelli olmak üzere toplam 452 kedi ve köpek sahiplendirilerek, sıcak bir yuvaya kavuşturuldu.

”SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN”

Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra can dostlara kucak açtığı için tüm Bucalı hemşehrilerine teşekkür eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Geride bıraktığımız pandemi sürecinde hepimiz sıcak bir yuvanın ve dostluğun önemini daha iyi anladık. Hemşehrilerimiz de bu dönemde karşılıksız sıcak sevgiyi buldukları sokak hayvanlarımıza yöneldiler. Yaşam alanlarını işgal ettiğimiz can dostlarımızı böylelikle bir nebze de olsa şehir yaşamının zorlu koşullarından kurtarmış olduk. Duyarlılık gösteren tüm Bucalılara tekrar teşekkür ediyorum. Sokakta bakıma ve yardıma muhtaç çok sayıda sokak hayvanımız var; onlar bizim oyuncağımız ya da malımız değil, en yakın dostumuzdur. Onların da aynı bizim gibi ilgi ve sevgiye ihtiyacı var. Satın almayın, sahiplenin. Hayatınıza sadık bir dost katın” diye konuştu.

Hiç yorum yok