Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Aylık Burç Yorumları.

 Aylık Burç Yorumları: Ocak Ayı Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Abone Olgoogle-news

"Uzman Astrolog Aygül Aydın Ocak ayı aylık burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, Ocak ayında Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 2021 Ocak ayında aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte Ocak ayı burç yorumlarınız..."

OCAK AYI GÜNDEMİ

06 Ocak’ta Mars Boğa burcuna geçiyor.

08 Ocak’ta Merkür Kova burcuna geçiyor.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda yeniay gerçekleşiyor.

14 Ocak’ta Uranüs Boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

14 Ocak’ta Güneş ve Plüton Oğlak burcunda kavuşuyor.

24 Ocak’ta Güneş ve Satürn Kova burcunda kavuşuyor.

28 Ocak’ta Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor.

30 Ocak’ta Merkür Kova burcunda geri hareketine başlıyor.

KOÇ BURCU

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar, planlı ve düzenli ilerlemelisiniz. Artık bir kurulum içine giriyorsunuz.

Bu ay yönetici gezegeniniz Mars’ın sizden ayrılarak Boğa burcuna geçiyor. Bu durum sizi 2020 Haziran ayından bu yana oldukça yormuştu. Artık daha rahat nefes aldığınız bir süreç içine giriyorsunuz.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay ile iş görüşmeleri ya da iş değişimleri söz konusu olabilir. İş hayatınızda yeni bir atılım içine giriyorsunuz. Bu atılım, kariyerinizde önemli ve kalıcı bir etkiyi de beraberinde getiriyor. 24 Ocak haftasında bu durumu daha iyi idrak edeceksiniz. Mars’ın Boğa burcunda ilerlemesi ve Uranüs’ün de burada ileri hareketine geçmesi, sizi finansal konularda daha fazla meşgul edecek. Para kazanma ve hayatınızı yapılandırma noktasında başarılı bir sezonun kapılarını aralıyor ve bu alanda bazı değişimlere doğru ilerliyorsunuz.

Dernekler, kulüpler ya da yaptığınızı işleri onaylayan yerlerle iş birliği yapmanız gibi bir durum söz konusu olabilir. 24 Ocak’ta Güneş ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşması, iradenizi, yaratıcılığınızı ve kendinize olan güveninizi ifade etmek için güzel fırsatları önünüze getirebilir. Bu kavuşumla birlikte, bu ay toplum statünüzü farklı anlamlar kazandırarak görünür kılmak da mümkün hale gelecektir.

"Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, muhteşem bir ay içerisine giriyorsunuz. Yüzyılın kavuşumu sayılan Satürn ve Jüpiter kavuşumu, bir hava elementi olan Kova burcunda gerçekleşiyor. "

21 Aralık tarihinde başlayacak olan bu olağanüstü hareketle ilgili beklentilerinizi sadece o güne sıkıştırmayın. Dünya için de olağanüstü anlamlar taşıyan bu heyecan verici kavuşum, sizin hayatınızda da yön değiştirici bir etki ortaya çıkarabilir.  Çünkü bu kavuşum hayatınızın geri kalanını etkileyecek bir süreci başlatacak ve etki yaklaşık 20 yıl sürecek. Hayat hikayenize göre etkileri değişiklik gösterecektir. Ama genel anlamda, ateş elementi olmanız dolayısıyla hava elementi sizin körüklenmeniz ve kendi gücünüzü göstermeniz konusunda size çok yardımcı olacak. Bu yüzden açık fikirli ve harekete hazır bir duruş içinde olun.

Yılın son güneş tutulması 14 Aralık tarihinde Yay burcunda gerçekleşecek ve en uzun gündönümü olan 21 Aralık’ta Güneş’in sizin kariyer eviniz olan Oğlak burcuna geçmesiyle bu konulardaki haklılığınız anlaşılacak. Zaten 19 Aralık’ta Jüpiter’in Kova’ya geçmesi ile birlikte bir bilgi aydınlanması sizi bekliyor olacağı için hedeflerinize daha sağlam adımlarla giderken aynı zamanda hedeflerinizin de size doğru adım atmaya başladığını görebilirsiniz.

Güzellik ve zevk gezegeni Venüs 16 Aralık'ta Yay burcuna girerken, macera ihtiyacınızı okuyarak ve yazarak kucaklamak size fayda sağlayabilir. Kendi hayatınızda ve gelişiminizde belirli yönler belirleyin. Örneğin youtube, vlog ya da sosyal medya konulu çalışmalarınız varsa bu ay bu konuda harekete geçmek için oldukça uygun. Evliliğiniz ya da eski, yarıda kalmış ilişkileriniz sizi yoruyor olabilir. Bu konuda ilişkilere olan bakış açınızı değiştirin. Bu çözümü en iyi kendi içinizde bulabilirsiniz. Kardeşler, aileniz size bazı sorumlulukları yıkıyor olsa da sizler bunlarla profesyonel anlamda artık başa çıkmayı öğrendiniz. Lütfen konuşmalarınıza ve ifadelerinize dikkat edin, kendinize değer katın. Bu ay elinizden gelen iç görüyü kazanmanıza ve yola tüm hayallerinizle birlikte devam etmelisiniz.

Aralık ayına Yay burcundaki seyriyle başlayan iletişim gezegeni Merkür, 21 Aralık’ta Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu ana kadar, gerçeğinizi ve hissettiklerinizi konuşmak için bir savaş verebilirsiniz. 21 Aralık itibariyle de kariyer alanınızda size bazı şanslar elde edebilirsiniz. Bu ay gerçekleşmesi muhtemel olan küresel seyahat kısıtlamalardan sizler de payınızı alabilirsiniz. Şayet seyahat, eğitim gibi konularda yaptığınız yatırımlar varsa bunların ertelenmesi sizleri üzmesin. Bu dönemi dil öğrenmeye ayırarak krizi fırsata dönüştürebilirsiniz.

30 Aralık’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile aile hayatınız ve ailenizle birlikte kararını vereceğiniz konular gündeminiz olabilir. Hikayenize göre maddi ve manevi açıdan değişiklik yapmanızı ya da var olan durumu daha iyiye taşımanızı gerektiren ani ve hızlı planlar yaparken kendinizi bulabilirsiniz. 30 Aralık sabah saat 06:00’da Yengeç burcunda gerçekleşecek olan tutulma ile daha sevgi ve saygı dolu bir dönem içine gireceksiniz. Acele etmeyin. Su akar yolunu bulur. Güzel bir ay ve şimdiden güzel bir yıl diliyoruz. Seneye görüşürüz.

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, inisiyatif almalı ve değişimden korkmamalısınız.

2021 yılının ilk günlerinde, uzun süredir kendi evinde seyreden Mars, sizin burcunuza geçiyor. Bu durum sizi inisiyatif almanızı gerektiren durumlarla karşılaştırabilir. Evlilik ve ilişkilerde bir karara varmanız ya da bu konuda bir zorunluluğun içinde olmanız söz konusu olabilir. Uzun süredir istediğiniz terfi ya da iş ortamınızdaki farklı bir geçiş fırsatı yakalamanız mümkün. Hayat hikayeniz nasılsa o yönde ilerleyecektir. Ama bilmelisiniz ki, sizi coşkulu ve hiç alışık olmadığınız kadar hareketli günler bekliyor.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek ve Plüton ile kavuşacak yeniay, yurtdışı bağlantılı işler ya da eğitimle alakalı konularınız varsa bu alanda yeni ve kalıcı bir yöne doğru evrilebileceğinizi, geçmiş yıllarda verdiğiniz mücadelenin ardından fikirlerinizden doğan bir zaferle kucaklaşacağınızı ifade ediyor. İletişim ve medya sektörüyle ilginiz varsa bir hobi edinebilir ya da kendinize bir iş kaynağı oluşturabilirsiniz.

14 Ocak’ta burcunuzda ileri hareketine başlayacak olan Uranüs, aniden gelişen her şeyi hayatınıza yeniden dahil etmeye hazırlanıyor. Buradaki Mars’la bir kavuşum olması, size öfke ve hız getirebilir. Tepkilerinizi hem ilişkileriniz hem de fiziğiniz için kontrol altında tutmalısınız. 

"Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, inisiyatif almalı ve değişimden korkmamalısınız."


2021 yılının ilk günlerinde, uzun süredir kendi evinde seyreden Mars, sizin burcunuza geçiyor. Bu durum sizi inisiyatif almanızı gerektiren durumlarla karşılaştırabilir. Evlilik ve ilişkilerde bir karara varmanız ya da bu konuda bir zorunluluğun içinde olmanız söz konusu olabilir. Uzun süredir istediğiniz terfi ya da iş ortamınızdaki farklı bir geçiş fırsatı yakalamanız mümkün. Hayat hikayeniz nasılsa o yönde ilerleyecektir. Ama bilmelisiniz ki, sizi coşkulu ve hiç alışık olmadığınız kadar hareketli günler bekliyor.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek ve Plüton ile kavuşacak yeniay, yurtdışı bağlantılı işler ya da eğitimle alakalı konularınız varsa bu alanda yeni ve kalıcı bir yöne doğru evrilebileceğinizi, geçmiş yıllarda verdiğiniz mücadelenin ardından fikirlerinizden doğan bir zaferle kucaklaşacağınızı ifade ediyor. İletişim ve medya sektörüyle ilginiz varsa bir hobi edinebilir ya da kendinize bir iş kaynağı oluşturabilirsiniz.

14 Ocak’ta burcunuzda ileri hareketine başlayacak olan Uranüs, aniden gelişen her şeyi hayatınıza yeniden dahil etmeye hazırlanıyor. Buradaki Mars’la bir kavuşum olması, size öfke ve hız getirebilir. Tepkilerinizi hem ilişkileriniz hem de fiziğiniz için kontrol altında tutmalısınız. 

28 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile, eviniz veya eviniz gibi gördüğünüz alanlardan sıyrılmak ya da burada köklü bir değişim yapmak söz konusu olabilir. Ağır bir gündemin içine düşebilir ve buna bağlı kafa karışıklıkları yaşayabilirsiniz. Sağlam adımlar attığınızda bu yorgunluğun ödülü tam da istediğiniz konforu size getirecek nitelikte olacaktır. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “İşler çok kolaysa, hayat çok daha az ilginçtir.” Marian Wright Edelman

İKİZLER BURCU

2021 yılının ilk günlerinde yakın çevre ile iletişiminiz önem kazanabilir. Duygusal yaşanmışlıklarınızla ilgili arada kalma hissiyatı içerisinde olabilirsiniz.  Aile ortamında sergilediğiniz sakin tavırlarınız oldukça beğeni toplayacaktır. Yorulduğunuzu anlatmalısınız.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile birlikte grup arkadaşlarınızla aranızdaki tartışmaları geride bırakmaya başlıyorsunuz. Bazı gizli olayları öğrenmeniz ve hayatınızı yeniden yapılandırmanız söz konusu olabilir. İçe çekilme ve gizli konuların ortaya çıkabileceği bu gibi durumlar için kendinizi biraz daha doğru savunmayı öğrenmelisiniz. Açıklayıcı olmak bu noktada kurtarıcınız olacaktır. Bazı gizli olayları öğrenmeniz ve hayatınızı yeniden yapılandırmanız söz konusu olabilir.

8 Ocak’ta Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte daha fazla  bireysel sorgulama yapabilirsiniz. Bir arayış içerisinde olmadan önce gerçek düşüncelerinizi tartarak kendi yaşam felsefenizden emin olmalısınız.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay, kontak kurduğunuz ilişkileriniz vasıtasıyla sizlere dönüşümü yaşatacaktır. Plüton ile kavuşan bu yeniay, sancılı bir sürecin ardından yeniden yapılanmanın mutluluğunu deyim yerindeyse iliklerinize kadar size hissettirecektir.

"Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, kendinize yatırım yapmalı, önyargı ve dedikodulardan tuzağına düşmemelisiniz."


2021 yılının ilk günlerinde yakın çevre ile iletişiminiz önem kazanabilir.  Duygusal yaşanmışlıklarınızla ilgili arada kalma hissiyatı içerisinde olabilirsiniz.  Aile ortamında sergilediğiniz sakin tavırlarınız oldukça beğeni toplayacaktır.  Yorulduğunuzu anlatmalısınız.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile birlikte grup arkadaşlarınızla aranızdaki tartışmaları geride bırakmaya başlıyorsunuz. Bazı gizli olayları öğrenmeniz ve hayatınızı yeniden yapılandırmanız söz konusu olabilir. İçe çekilme ve gizli konuların ortaya çıkabileceği bu gibi durumlar için kendinizi biraz daha doğru savunmayı öğrenmelisiniz. Açıklayıcı olmak bu noktada kurtarıcınız olacaktır. Bazı gizli olayları öğrenmeniz ve hayatınızı yeniden yapılandırmanız söz konusu olabilir.

8 Ocak’ta Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte daha fazla  bireysel sorgulama yapabilirsiniz. Bir arayış içerisinde olmadan önce gerçek düşüncelerinizi tartarak kendi yaşam felsefenizden emin olmalısınız.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay, kontak kurduğunuz ilişkileriniz vasıtasıyla sizlere dönüşümü yaşatacaktır. Plüton ile kavuşan bu yeniay, sancılı bir sürecin ardından yeniden yapılanmanın mutluluğunu deyim yerindeyse iliklerinize kadar size hissettirecektir.

14 Ocak’ta ileri hareketine geçecek Uranüs, üstesinden gelmekte zorlandığınız geçmiş konularla sizi yüzleştirecek ve bu konularda daha kolay bir süreç geçirmenizi, daha etkin sonuçlara ulaşacağınız bir mücadele içinde olmanızı sağlayacaktır.

28 Ocak’ta Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Yakın çevrenizle kurduğunuz bağları gözden geçirebilirsiniz. Güçlü olmayan bağlar konusunda eskisi gibi bir tutum sergilemeyebilirsiniz. Toplumsal işlerle uğraşıyorsunuz burada aktif roller oynayabilirsiniz. Bu durum sizin sosyal hayatınızda bir parlama oluşturacağı için size kendinizi daha mutlu hissettirecektir. Maddi konularda yakın çevre desteğiyle daha günler geçirebilirsiniz. Eğitim hayatınızda da yeni bir rol belirleyebilirsiniz. Yüksek lisans ya da yeni bir eğitim almak fikri içindeyseniz, bu alandaki çalışmalarınızı ay sonuna kadar tamamlamalısınız. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “İçinizdeki gerçeği duyacak kadar sessiz olmayı öğrenin. Böylece diğerlerinin içindekini de duyabilirsiniz.” Marian Wright Edelman

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar, ilişkilerde, parasal anlamda ya da ortaklarınız ile ilgili devrim niteliğinde yapılanma içine ilerliyorsunuz.

Yorucu bir yılın ardından 2021 yılına girerken öz değeriniz ile akıl ve beden arasında bir ikilemde kalabilir, neden sonuç ilişkisi kurabilirsiniz. Sahip olduklarınızı yitirmemek adına harekete geçtiğiniz günlere uyanıyorsunuz.

6 Ocak’ta Mars’ın Koç burcundan çıkarak Boğa burcuna geçişi ile, çalışma alanınızda derin bir nefes alabileceksiniz. 6 aydır sinirsel gerilimlerin çok olduğu kariyer hayatınız yerini daha sakin döneme bırakıyor. Sizi olumsuz etkileyen herkesten ve her şeyden uzaklaşmaya başlıyorsunuz.

8 Ocak’ta Merkür’ün Kova burcuna geçmesiyle başkalarıyla düşüncelerinizi, maddi olanaklarınızı paylaşabilirsiniz. Bu sizin, daha özgür hareket edeceğiniz yeni alanınızın zeminini oluşturabileceğiniz anlamını taşıyor.

13 Ocak’ta Oğlak burcundaki yeniay ile ikili ilişkilerinizde ve -hikayenize göre- ekonomik koşullarınızla ilgili yeni bir denge oluşturmak için harekete geçiyorsunuz. Plüton ile kavuşum halinde olacak bu yeniay bütün ilişkilerinizin  muhteşem dönüşümüne zemin hazırlayacaktır.

"Sevgili Yengeçler veya yükselen burcu Yengeç olanlar, bu ay sizler için artık bir mezuniyet töreni tadında olacaktır. 2019 yılından bu yana birçok konuyu ve zorluğu deneyimlediniz. "

Oldukça zordu ama bu sayede yeni biri haline döndünüz. Artık hayatınızda toksik hiçbir durum kalmadı. Yeni bir oluşum ve yeni bir başlangıç olarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi inşa ettiğiniz şeylerin dış cephe tasarımını yapmak ve evin iç mimarisiyle ilgilenme zamanı geldi diyebiliriz.

14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan yılın en önemli güneş tutulması sizlerin sorumluluk ve sağlık alanlarınızdaki eksikliklerinizi tamamlamaya doğru yardımcı oluyor. Hayatınızdaki bazı gerilimleri sonlandırıyorsunuz. Belki iş yerinizde küçülmeye ya da taşınmaya doğru gidebilirsiniz. Çok sayıda problemle karşı karşıya kaldığınız ama şansınızın sizi yalnız bırakmadığı bir süreç geride kalırken bu ay bunların ışığında yeni bir işe girmek ya da iş alanınızda bazı değişimler gündeminiz olabilir. Bu ay yapmanız gereken en önemli eylem, sürüncemede kalan konularla ilgili artık bir karara varmalı ve adım atıyor olmanızdır. Sadece alınan kararların sorumluluğunu üstlenmeniz gerekebilir.

Merkür’ün Yay burcunda ilerlemesi iletişim konusunda denge ve uyumu hayatınıza ve hayatınızdaki insanlara taşımanız için size yardımcı olacaktır. Ruhunuzu inşa eden denge, çevrenizdeki insanların da size yardımcı olması ile bir araya gelince bunun ödüllerini de toplayabilirsiniz. Ayın son günlerinde Mars ve Plüton’un son kez yapacağı kare açı bazı hususlarda sabrınızın tükendiğini düşüneceğiniz gelişmeler getirebilir. Bu durumda ani çıkışlar yapabilirsiniz. Bu süreçte gerektiği gibi, adalet duygunuzdan ve sakinliğinizden de vazgeçmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, kurduğunuz ya da artık tamamlanma aşamasına gelen işlerin bozulmasına yol açabilirsiniz. Haklıyken haksız duruma düşmemelisiniz. Ortaklıklarınız ve ilişkilerinizin akıbeti için bu noktada dikkatli olmalı, itirazlarınızı makul şekilde yapmalısınız ve tartışmalardan uzak durmalısınız. Bu ay özellikle aileniz ile ilgili bazı konular gündeminiz olabilir.

Yüzyılın kavuşumu olan Satürn ve Jüpiter birleşimi sınırları korurken aynı zamanda savunmasız olman durumunda kabuğuna kaçamayacağını gösteriyor. Önümüzdeki yıl diğer insanlara güvenmek söz konusu olduğunda finansal veya duygusal olarak kendinizin yıpranmasından korkmak yerine iç savaşçınızı geliştirerek kararlılığınızı güçlendirmenize de olanak sağlayacaktır. Başkalarıyla bağlantı kurmanın ve iyileştirmenin yeni yollarına açık olun. Finansal ortaklıklarınız veya iş ortaklıklarınızda büyük değişimler kapıda görülüyor. Hem bir yandan şirketinizi ya da işinizi büyütürken bir yandan da engelleniyor olabilirsiniz.

Ayın son günlerinde işlerin iyiye gittiğini görebilir, maddi kazanımlarınızı yükseltebilirsiniz. Taşınma ve yer değişikliği gibi konularda daha özenli ve kararlı hareket etmeniz ilerleyen süreçte pişmanlık duymamanıza yardımcı olacaktır. 30 Aralık’ta sizin burcunuzda gerçekleşecek olan Yengeç dolunayı, alım satım işlerinizle ilgili beklediğiniz gelişmeleri, evliliğiniz ya da hukuksal konularınızla ilgili sonuçları önünüze seriyor. Hayatınızda problem haline gelen ilişkileri artık çözüyor olabilirsiniz. Beklenen ve emek verilen dengeyi kurabilirsiniz. Güzel bir ay ve şimdiden güzel bir yıl dileriz.

ASLAN BURCU

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar, kariyerinizde zirveye doğru yürüyorsunuz.

2021 yılına kendinize güvenerek ve gücü hücrelerinizde hissederek giriş yapıyorsunuz.

2020 yılı çok yorucuydu, iş hayatınızda belirsizler vardı ama şimdi ciddi sorumluluklarınızın olması söz konusu. Ay sonuna doğru Kova burcundaki Merkür Retrosu, ilişkiler konusunda geçmişteki bazı zorlukları yeniden gündeminize getirebilir. Bu durumu, çözülmemiş her şeyi yeniden çözülme fırsatı olarak düşünebilir ve öfke duymak yerine yapıcı şekilde değerlendirmelisiniz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile birlikte, çalışma alanınızda eksik hissettiğiniz hareket enerjinizi yeniden kazanabileceksiniz. 6 aydır içsel sorgulamalarınız sizi fazlasıyla yıprattı. Ama bu durum size yeni bir yol haritası oluşturma fırsatı da sunduğu için, şu anki konumuzdan daha iyi yerlere doğru rahatlıkla ve hatta keyifle yol alabilirsiniz.

8 Ocak’ta Merkür Kova burcuna geçişi ile ikili ilişkilerinizde daha özgür bir zihinle hareket etmek isteyebilirsiniz. Bu da özgüveninizi oldukça yükseltecektir. Bunun çabasından geri durmayın.

"Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar, kariyerinizde zirveye doğru yürüyorsunuz."


2021 yılına kendinize güvenerek ve gücü hücrelerinizde hissederek giriş yapıyorsunuz.

2020 yılı çok yorucuydu, iş hayatınızda belirsizler vardı ama şimdi ciddi sorumluluklarınızın olması söz konusu. Ay sonuna doğru Kova burcundaki Merkür Retrosu, ilişkiler konusunda geçmişteki bazı zorlukları yeniden gündeminize getirebilir. Bu durumu, çözülmemiş her şeyi yeniden çözülme fırsatı olarak düşünebilir ve öfke duymak yerine yapıcı şekilde değerlendirmelisiniz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile birlikte, çalışma alanınızda eksik hissettiğiniz hareket enerjinizi yeniden kazanabileceksiniz. 6 aydır içsel sorgulamalarınız sizi fazlasıyla yıprattı. Ama bu durum size yeni bir yol haritası oluşturma fırsatı da sunduğu için, şu anki konumuzdan daha iyi yerlere doğru rahatlıkla ve hatta keyifle yol alabilirsiniz.

8 Ocak’ta Merkür Kova burcuna geçişi ile ikili ilişkilerinizde daha özgür bir zihinle hareket etmek isteyebilirsiniz. Bu da özgüveninizi oldukça yükseltecektir. Bunun çabasından geri durmayın.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda bir yeniay gerçekleşecek ve siz sınavlarınızı verip veremediğinize bakmadan “Kendime yeni bir ben lazım” diyerek sorumluluklarınıza farklı bir eğilim göstereceksiniz. Plüton kavuşumlu bir yeniay olduğu için kendinizi düzenlemeniz açısından bir dönüşüme uğrayacağınızın sinyalleri gelebilir. Gözlerinizi ve ruhunuzu açık tutun. Çünkü bu durum, fiziksel ve zihinsel olarak eskisinden daha verimli daha verimli bir yapı oluşturacaktır.

28 Ocak’ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay, kendinize ve hayata dair yeni keşiflere ulaşmanızın önünü açacaktır. Bu sayede dışarıdaki imajınıza yeni bir dokunuş yapmış olacaksınız. Bazı ikili ilişkilerinizde sonlanmalar yaşayacağınız gibi özgürlük arayışınıza ve ruhunuza hitap eden yeni bir ilişki için de hazır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “Kalbinizde huzur varsa, sizi hiçbir şey rahatsız edemez.” Dalai Lama

BAŞAK BURCU

2021 yılına girerken, kendinizi ve birçok zorluğu aştığınız 2020 yılındaki tamamlanma enerjinizle eski döngünüzü bitirip yeni bir döngüye hazırlık yaparak giriyorsunuz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile korkularınızı sonlandırıyor ve hayata umutla bakmaya başlıyorsunuz. 6 aydır yaşadığınız kaybetme korkusu yüzünden özgürce harekete edemediniz. Bu da dönüşümü tam anlamıyla yaşamanıza engel oldu. Yalnızlığa sürüklendiğiniz zamanlar geride kaldı, artık her şeyin üstesinden geldiniz ve bundan sonra da gelebileceksiniz.

8 Ocak’ta Merkür’ün Kova burcu geçişi ile çalışma hayatınızda özgür bir düşünce yapısına kavuşuyorsunuz. Bilimsel verilerin ışığında hareket etmeniz günlük rutinlerinize yeni bir boyut kazandıracak ve bu da zamana ve kendinize daha iyi yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Süreç yorucu olabilir ama finalinde buna değdiğini görebilirsiniz. Çünkü artık hiçbir emeğiniz karşılıksız kalmayacak.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay ile kendinizi ifade etme şeklinize odaklanabilir, Plüton’un da katkılarıyla tutumlarınız ve ortaya koyduklarınızla ilgili tepeden tırnağa bir değişik yapabilirsiniz.  Görünenden ziyade görünmeyenin yaşayacağı bir değişim, en çok sizin fark edeceğiniz ve yine en çok sizi mutlu edecek bir şekilde gelecek.

"Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar, bazı gerçekler ortaya çıkıyor ve bunların zaferini kazanıyorsunuz."


2021 yılına girerken, kendinizi ve birçok zorluğu aştığınız 2020 yılındaki tamamlanma enerjinizle eski döngünüzü bitirip yeni bir döngüye hazırlık yaparak giriyorsunuz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile korkularınızı sonlandırıyor ve hayata umutla bakmaya başlıyorsunuz. 6 aydır yaşadığınız kaybetme korkusu yüzünden özgürce harekete edemediniz. Bu da dönüşümü tam anlamıyla yaşamanıza engel oldu. Yalnızlığa sürüklendiğiniz zamanlar geride kaldı, artık her şeyin üstesinden geldiniz ve bundan sonra da gelebileceksiniz.

8 Ocak’ta Merkür’ün Kova burcu geçişi ile çalışma hayatınızda özgür bir düşünce yapısına kavuşuyorsunuz. Bilimsel verilerin ışığında hareket etmeniz günlük rutinlerinize yeni bir boyut kazandıracak ve bu da zamana ve kendinize daha iyi yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Süreç yorucu olabilir ama finalinde buna değdiğini görebilirsiniz. Çünkü artık hiçbir emeğiniz karşılıksız kalmayacak.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay ile kendinizi ifade etme şeklinize odaklanabilir, Plüton’un da katkılarıyla tutumlarınız ve ortaya koyduklarınızla ilgili tepeden tırnağa bir değişik yapabilirsiniz.  Görünenden ziyade görünmeyenin yaşayacağı bir değişim, en çok sizin fark edeceğiniz ve yine en çok sizi mutlu edecek bir şekilde gelecek.

İş hayatınızda büyük bir hazırlık içine giriyorsunuz. Farklı bir başlangıç ya da var olan durumunuzu iyileştirecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Titizliğiniz ve pratikliğiniz bu süreci yönetmenizde size yardımcı olacaktır.  İnanç ve yaşam hedeflerinize yeni bir rota belirleyebilirsiniz. Yeni bir eğitim, dil konusunda çalışmalar söz konusu olabilir.

28 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay, 2021 yılının yeni başladığını size anlatmak için geliyor. Tamamlanan ve yeniden başlayan her şey için destek bulabileceksiniz. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “Hayatı size geldiği gibi kabul etmeli ve ondan en iyisini ortaya çıkarmalısınız.” Yann Martel 

AKREP BURCU

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, ne istediğini bilmeyen insanlarla daha fazla vakit kaybetmemelisiniz.

Yönetici gezegeniniz Mars 6 aylık Koç burcundaki yolculuğunu sonlandırıyor ve Boğa burcuna geçiyor. Bu durum evlilik ve ilişkilerde çok önemli bir noktaya geleceğinizin göstergesi. Yolunda gitmeyen konularda bir kopuş söz konusu olabilir. Üstü örtülen, görmezden gelen konularda kararsızlık yaşasanız da daha fazla direnmemelisiniz. Sağduyulu ve dikkatli bir tutum sergilemeniz sizin hayrınıza olacaktır.

13 Ocak’ta  Oğlak burcundaki yeniay, kurduğunuz iletişim ağının Plüton etkisiyle yeni bir dönüşüme gireceğinin sinyallerini yakıyor. Şimdiye kadar topladığınız verilerin ışığında bilgi düzeyiniz yeni ufuklara doğru bir arayış içerisinde olacaktır. Bu arayışı yeni bir fikir seremonisi ile tamamlayacaksınız.

14 Ocak’ta Uranüs’ün Boğa burcunda ileri hareketine dönmesi ile birlikte, daha gerçek ve net kararlar alma yoluna gidebilirsiniz. Akrabalarınız ya da eşinizle aranızda maddi gündemler oluşabilir. Buradaki stresi iyi yönetmeli ve hamlelerinizi kendi geleceğinizi düşünerek atmalısınız.

"Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, ne istediğini bilmeyen insanlarla daha fazla vakit kaybetmemelisiniz."


Yönetici gezegeniniz Mars 6 aylık Koç burcundaki yolculuğunu sonlandırıyor ve Boğa burcuna geçiyor. Bu durum evlilik ve ilişkilerde çok önemli bir noktaya geleceğinizin göstergesi. Yolunda gitmeyen konularda bir kopuş söz konusu olabilir. Üstü örtülen, görmezden gelen konularda kararsızlık yaşasanız da daha fazla direnmemelisiniz. Sağduyulu ve dikkatli bir tutum sergilemeniz sizin hayrınıza olacaktır.

13 Ocak’ta�Oğlak burcundaki yeniay, kurduğunuz iletişim ağının Plüton etkisiyle yeni bir dönüşüme gireceğinin sinyallerini yakıyor. Şimdiye kadar topladığınız verilerin ışığında bilgi düzeyiniz yeni ufuklara doğru bir arayış içerisinde olacaktır. Bu arayışı yeni bir fikir seremonisi ile tamamlayacaksınız.

14 Ocak’ta Uranüs’ün Boğa burcunda ileri hareketine dönmesi ile birlikte, daha gerçek ve net kararlar alma yoluna gidebilirsiniz. Akrabalarınız ya da eşinizle aranızda maddi gündemler oluşabilir. Buradaki stresi iyi yönetmeli ve hamlelerinizi kendi geleceğinizi düşünerek atmalısınız.

28 Ocak’ta Aslan dolunayı ile toplumsal statünüzü mevcut sistem ölçüsünde tamamlayarak otorite sahibi olduğunuz her alanda iç dünyanıza doğru bir dokunuş yapacaksınız. Bitişler yerine, o bitişlerden doğan başlangıçlara odaklanmalısınız. Sezgileriniz, bu kez başarı planlarınızı daha iyi uygulamanız ve parlamanız için size destek olacaktır. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

YAY BURCU

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar, bu yıl sizin için seçimsel ve özel bir yıl.

Hayatınızla ilgili çok önemli adımlar atmaya hazır olun. Özellikle iş konusunda oldukça radikal değişimlerle karşılaşabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile aşk ve yaratıcılık temalı bazı fırsatlar kapınızı çalabilir. Yeni bir işe girebilir, çalışma ve özel hayatınızı etkileyecek ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Ay sonunda Merkür’ün Kova burcunda retro yapacak olması, duygusal ilişkiler konusunda bir geri dönüş hikayesiyle sizi karşılaştırabilir. Ne istediğinizden ve hissettiğinizden emin olmalısınız. Hikayenize göre şekillenecektir ama bu konuda var olan adımlarınız varsa bahsettiğimiz detayları göz ardı etmeniz size hayal ettiğinizden daha iyisini getirecektir.

14 Ocak’ta Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyla iş hayatınızda daha önünüzü daha rahat görebileceğiniz olaylar gerçekleşecektir. Gün artık inisiyatif alma günüdür. Ekonomik koşullarınız konusunda özellikle kredi ve borçlanmalarla ilgili aceleci kararlardan uzak durmalısınız. Ocak ayının ortaları burada bir denge sağlamanız için oldukça önemli olabilir.

"Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar, bu yıl sizin için seçimsel ve özel bir yıl."


Hayatınızla ilgili çok önemli adımlar atmaya hazır olun. Özellikle iş konusunda oldukça radikal değişimlerle karşılaşabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile aşk ve yaratıcılık temalı bazı fırsatlar kapınızı çalabilir. Yeni bir işe girebilir, çalışma ve özel hayatınızı etkileyecek ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Ay sonunda Merkür’ün Kova burcunda retro yapacak olması, duygusal ilişkiler konusunda bir geri dönüş hikayesiyle sizi karşılaştırabilir. Ne istediğinizden ve hissettiğinizden emin olmalısınız. Hikayenize göre şekillenecektir ama bu konuda var olan adımlarınız varsa bahsettiğimiz detayları göz ardı etmeniz size hayal ettiğinizden daha iyisini getirecektir.

14 Ocak’ta Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyla iş hayatınızda daha önünüzü daha rahat görebileceğiniz olaylar gerçekleşecektir. Gün artık inisiyatif alma günüdür. Ekonomik koşullarınız konusunda özellikle kredi ve borçlanmalarla ilgili aceleci kararlardan uzak durmalısınız. Ocak ayının ortaları burada bir denge sağlamanız için oldukça önemli olabilir.

28 Ocak’ta gerçekleşecek Aslan dolunayı ile Güneş ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşuyor olması sizi eğitim ile ilgili konular gündemlere hazırlıyor. Bu gündemler kariyerinizde ve sosyal yaşantınızda önemli noktalara gelmenizde size destek verecektir. Her güzel durumun bir olumsuz yönleri olduğu gibi, burada da sizi manipüle edecek durum ya da insanlarla karşılaşabilirsiniz. İnandığınız değerlerin arkasında durmak size bir zarar gelmesini engelleyecektir.

Yakın çevreyle olan iletişiminize dikkat etmeniz, nerede ne konuştuğunuza ve ne dinlediğinize daha fazla özen göstermeniz gereken bir süreçtesiniz. Ticaret ve sosyal medya ile ilgili konularınız varsa burada yaşayabileceğiniz aksilikler konusunda öngörüler oluşturmalı ve b planınızı kenarda hazır tutmalısınız. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “Ne yapacağınıza karar vermek çok kolaydır. Zor olan şey ise, ne yapmayacağınıza karar vermektir.” Michael Dell 

OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar, yaşamınızda kalıcı bir model belirliyorsunuz.

Mezuniyetinizin ilk ayı olması sizi oldukça mutlu ediyor.  Ama her şeyin tam anlamıyla yerine oturması için 13 Ocak’ta burcunuzda gerçekleşecek yeni ayın yeni umutları ve başlangıçları destekleyen enerjisine ihtiyacınız var. Yeni hayatınızın ilk kararlarını burada alabilirsiniz. Değişen bu düzende yenilikleri görüyor, iş hayatınız ve ilişkilerinizi daha iyi bir düzende devam ettireceğiniz planlar yapıyorsunuz. Bu emekleriniz ve sevginiz karşılıksız olmayacaktır. 

13 Ocak’ta Güneş ve Plüton’un Oğlak burcunda kavuşması, burada bir yeniay gerçekleşmesiyle 2020 yılından beri yarım ve eksik kalan işlerinizi tamamlayabileceksiniz. Bunun sizin için yeni bir zirve olduğunu söyleyebiliriz.

14 Ocak’ta Uranüs’ün  ileri hareketine başlamasıyla toplumda daha görünür hale gelebilirsiniz. Bu sayede işinizi ve hedeflerinizi daha iyi ve daha geniş kitlelere duyurmanız mümkün olacaktır.

"Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar; bu ay sizler için doğum günü Ay’ı olarak tanımlanabilir. "

21 Aralık günü hem güneşin sizin burcunuza geçmesi hem de yüzyılın kavuşumu olan Satürn ve Jüpiter’in bir hava elementi olan Kova burcunda kavuşacak olması anlamlar taşımaktadır. Yüzyılın kavuşumu sayılan Satürn ve Jüpiter kavuşumu, bir hava elementi olan Kova burcunda gerçekleşiyor. 21 Aralık tarihinde başlayacak olan bu olağanüstü hareketle ilgili beklentilerinizi sadece o güne sıkıştırmayın. Dünya için de olağanüstü anlamlar taşıyan bu heyecan verici kavuşum, sizin hayatınızda da yön değiştirici bir etki ortaya çıkarabilir.  Güneş’in benliğinizi aydınlattığı bir zamanda diliminde gerçekleşen bu olay sizleri diğer burçlara göre daha fazla etkileyecektir.

İtibarınıza çok önem verdiğiniz için, ilişkinin kirli çamaşırlarını havalandırmayı seven, kusurlarını dile getiren veya onları herhangi bir şekilde geliştirmeyen herkesi artık hayatınızdan çıkarma kararı alıyorsunuz. Son iki yıldır sizleri derinden yaralayan olaylarla başa çıkmak zorunda kaldınız. Şimdi bu kararlar ve yaşadıklarınızın ışığında hayatınızın geri etkileyecek bir düzene giriyorsunuz.

Yılın en önemli güneş tutulması olan 14 Aralık’taki Yay burcundaki bu tutulmayla iş hayatınızda bazı düzenlemeler ya da bazı sorumlulukları artık üzerinizden atma kararı alabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı şu an için bilmiyor olsanız da aralık sonu artık Satürn gezegeninin sizin burcunuzdan çıkmasıyla kendinizi daha fazla güven içinde hissedeceksiniz. Tüm yollar daha fazla açılmış ve engeller daha fazla kalkmış olacak. İçsel meseleleriniz ve bunların günlük hayatınıza sirayeti, artık sizin istediğiniz ve hayal ettiğiniz şekilde olabilir. Bu tutulma etkisi ile aslında bir yandan sağlığınıza da gereken önemi vermelisiniz. Uzun süredir ağrıyan kolunuz, sırtınız ya da dişiniz gibi sorunların kontrollerini yaptırmalısınız. Bir yer ağrı olarak size dönüyorsa demek ki çok çalışarak unuttuğunuz bedeninize gerekli ilgili göstermeniz içindir. Sağlığınızda bu ay şanslı olacağınız için aslında yaptıracağınız kontroller sizler için bir fırsat noktasında olacaktır. Unutmayın ki sağlık en başta gelir. Bu durum biraz dinlenmenizi gerektirirse iş ortamınıza ara verebilirsiniz. Bunu bir kriz haline getirmeyin. Bu durum normaldir. Çünkü bazen insanlar dinlenirler. Koskoca iki yılın yorgunluğu kolay mı?

16 Aralık’ta Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle iç dünyanızda bazı şeyleri gizli götürmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde daha gizli olmak ya da bazı konularda daha gizemli yaklaşımlar sergilemek durumunda kalabilirsiniz. Pandeminin veya kısıtlamaların daha fazla artacağı bu dönem sizler işlerinizi daha pratik bir yönteme taşıma kararı gündeminiz olabilir. Yaşadığınız tatsız olaylar ya da kazalar, hukuksal mücadeleleriniz ve varsa sağlıkla ilgili konulardaki zorlukları, 2019 yılından bu yana ilişkilerinizde ve evliliğinizde yaşanan kısıtlayıcı ve zorlayıcı şeyleri artık bir rafa kaldırıyorsunuz.  Belki de hiç demediğiniz kadar “kim ne istiyorsa yapsın” diyeceğiniz, eskiye bağımlı olmayan, daha fazla kendinizi düşünen bir dönemine gidiyorsunuz.  Bu aslında başından beri böyle olmalıydı ama ancak bunu hayatınıza yeni dahil edebiliyorsunuz. Bu durum sizi daha özgürleştiriyor olacak.

21 Aralık sonrası Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ve 30 Aralık’ta Yengeç burcunda dolunay gerçekleşmesinin size verdiği yetkiye dayanarak ilişkilerde artık daha rasyonel bir yön kazanıyorsunuz. Fayda sağlamak ve bunu gözetmek sizin süper güçlerinizden biri olsa da bu ay neyi düşündüğünüz ve neye dikkat ettiğiniz konusunda daha dikkatli olmalısınız. Kendinizi ve özgürlüğünüzü düşünüp bazı geleneklerinizi yıkmalısınız. Çevrenizdeki kişilerden önce sizin düşüncelerinizin önemi daha büyük olmalıdır. Hayatınızdan bu eski düzenin çıkıyor olması daha iyi bir şeyin geleceğine işarettir. İyi şeyleri hak ettiğinize ve iyi şeylerin geleceğine güvenin. Güzel bir ay ve şimdiden güzel bir yıl dileriz. Seneye görüşürüz.

KOVA BURCU

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, yeni bir dönemin kapısını aralıyorsunuz.

Gökyüzünün iki önemli gezegenini burcunuzda ağırladığınız bir yıla başlıyorsunuz. Satürn ve Jüpiter’in bu kavuşumu dünya için olduğu kadar sizin için de önemli ve daha marjinal bir sürecin başladığını anlatıyor.

İlişkiler anlamında bir yol ayrımına varıyorsunuz. Hayat içinde güçlü nedenler kurmak isteyebilirsiniz. Hedefler, inançlar, yaşama duyduğunuz bağlılıklarınızda bazı değişimler yaşayabilirsiniz. Savaş gücünüzü göstereceğiniz bir yer olabilir ama aynı zamanda hasar alacağınız yerin ta kendisidir. Ay sonunda Merkür’ün sizin burcunuzda gerileyecek olmasını düşünürsek, bu yol ayrımının sizi bir rekabete ve güç savaşına sürüklememesine dikkat etmeli, sakin ve makul şekilde hareket etmelisiniz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile değişime zorlanacağınızı düşündüğünüz zamanlar başlayabilir. Ve 8 Ocak’ta Merkür’ün de Kova’ya geçmesi buradaki hareketliliği fazlasıyla arttıracaktır. Kariyeriniz ile ilgili vereceğiniz kararlar daha görünür hale gelebilir. Var olan işinizi geliştirebilir ve farklı çalışmalar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Zihninizi açık tutun.

"Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, yeni bir dönemin kapısını aralıyorsunuz."


Gökyüzünün iki önemli gezegenini burcunuzda ağırladığınız bir yıla başlıyorsunuz. Satürn ve Jüpiter’in bu kavuşumu dünya için olduğu kadar sizin için de önemli ve daha marjinal bir sürecin başladığını anlatıyor.

İlişkiler anlamında bir yol ayrımına varıyorsunuz. Hayat içinde güçlü nedenler kurmak isteyebilirsiniz. Hedefler, inançlar, yaşama duyduğunuz bağlılıklarınızda bazı değişimler yaşayabilirsiniz. Savaş gücünüzü göstereceğiniz bir yer olabilir ama aynı zamanda hasar alacağınız yerin ta kendisidir. Ay sonunda Merkür’ün sizin burcunuzda gerileyecek olmasını düşünürsek, bu yol ayrımının sizi bir rekabete ve güç savaşına sürüklememesine dikkat etmeli, sakin ve makul şekilde hareket etmelisiniz.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile değişime zorlanacağınızı düşündüğünüz zamanlar başlayabilir. Ve 8 Ocak’ta Merkür’ün de Kova’ya geçmesi buradaki hareketliliği fazlasıyla arttıracaktır. Kariyeriniz ile ilgili vereceğiniz kararlar daha görünür hale gelebilir. Var olan işinizi geliştirebilir ve farklı çalışmalar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Zihninizi açık tutun.

Kendinizi ekonomik konularda köşeye sıkışmış hissediyorsanız 14 Ocak’ta Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle birlikte sosyal arkadaşlık ilişkilerinizde yaşadığınız gerginlikler son bulabilir. Bu süreci kolaylaştıracak olan da, kardeşleriniz ve yakın çevreniz olan ilişkilerinizde biraz sabırlı ve anlayışlı olmanız gerektiğidir.

Yöneticileriniz, babanız ve hayatınızdaki önemli erkek figürleriyle aranızda önemli diyaloglar geçebilir. İlişkilerinizde alacağınız ciddi kararlar ya da iş hayatınızdaki farklı sorumluluklarla baş etmeye çalışmanız gerekebilir. 28 Ocak’taki Aslan dolunayı bu durumu tamamlayacak ve hızlandıracaktır. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “Başınıza gelen tüm olayları kontrol edemeyebilirsiniz, ancak bunlardan etkilenmemeye karar verebilirsiniz. Başkasının bulutunda gökkuşağı olmaya çalışın.” Maya Angelou 

BALIK BURCU

Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Satürn ile birlikte Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu durum sizi özellikle sorumluluk alanınızda büyütmeye ve hamle yapmaya  götürüyor. İş hayatınızda uzun süredir susmak zorunda kaldığınız konularda bazı açıklamalar yapmak ya da bazı haklılıklarınızı almak durumu söz konusu olabilir.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ve 13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte kariyerinizle ilgili çok önemli ve  yeni bir başlangıca doğru ilerleyebilirsiniz. Bu durum terfi etmek, iş değiştirmek gibi konuları da gündeminize getirebileceği için toplumsal statünüz, itibarınız ile ilgili konularda bir değişime doğru ilerlediğinizi söylemek yerinde olacaktır.

14 Ocak’ta Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyla yakın çevre ilişkileriniz ve geçmişte reddedilen projeleriniz tekrar gündeminizde olabilir. İletişimsel tüm sorunları çözüme götürüyorsunuz ve tüm yanlış anlaşılmaları düzeltecek fırsatlar yakalıyorsunuz. Bazı şeyleri toparlamak için bunu iyi değerlendirin ve kendinizi anlatmaktan asla çekinmeyin.

24 Ocak’ta Güneş ile Satürn Kova burcunda buluşması içsel olarak sizi biraz geri plana çekebilir ve sizi duygusal bir türbülansın içine çekebilir. Ruhsal sağlığınıza dikkat etmeli ve asla arka planda gizli işler yürütmemelisiniz. Kartlarınızı açık oynamak ve dürüst kalmak, sizi bu dönemin kazananı yapacaktır.

"Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, sorumluklarınızı gerçek anlamda fark etmeli ve bunları üstlenmelisiniz. "


Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Satürn ile birlikte Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu durum sizi özellikle sorumluluk alanınızda büyütmeye ve hamle yapmaya  götürüyor. İş hayatınızda uzun süredir susmak zorunda kaldığınız konularda bazı açıklamalar yapmak ya da bazı haklılıklarınızı almak durumu söz konusu olabilir.

6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ve 13 Ocak’ta Oğlakburcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte kariyerinizle ilgili çok önemli ve  yeni bir başlangıca doğru ilerleyebilirsiniz. Bu durum terfi etmek, iş değiştirmek gibi konuları da gündeminize getirebileceği için toplumsal statünüz, itibarınız ile ilgili konularda bir değişime doğru ilerlediğinizi söylemek yerinde olacaktır.

14 Ocak’ta Uranüs’ün ileri hareketine başlamasıyla yakın çevre ilişkileriniz ve geçmişte reddedilen projeleriniz tekrar gündeminizde olabilir. İletişimsel tüm sorunları çözüme götürüyorsunuz ve tüm yanlış anlaşılmaları düzeltecek fırsatlar yakalıyorsunuz. Bazı şeyleri toparlamak için bunu iyi değerlendirin ve kendinizi anlatmaktan asla çekinmeyin.

24 Ocak’ta Güneş ile Satürn Kova burcunda buluşması içsel olarak sizi biraz geri plana çekebilir ve sizi duygusal bir türbülansın içine çekebilir. Ruhsal sağlığınıza dikkat etmeli ve asla arka planda gizli işler yürütmemelisiniz. Kartlarınızı açık oynamak ve dürüst kalmak, sizi bu dönemin kazananı yapacaktır.

28 Ocak’taki Aslan burcundaki dolunay ile birlikte iş hayatınız, hukuksal konularınız gündeminiz olabilir. Burada bazı şeyleri değiştirme zamanının geldiğini fark edeceksiniz. Sorumluluklarınızı iyi planlayın ve pratik olun. Merkür’ün Kova burcunda gerileyecek olması yarım kalan işlerinizi tamamlamak için zaman kazanmanıza yardımcı olabilir.  İletişimde hükmedici bir dil kullanmak yerine başkalarının görüşlerini kabullenen bir tavır sergilemeniz olayları daha iyi anlamanıza ve süzgeçten geçirmenize yardımcı olacaktır.  Böylelikle, ay sonundan itibaren tüm bunları da birleştirerek yaşadığınız fikir ayrılıklarını konunun muhatabı olan kişilerle paylaşabilirsiniz. Sağlığınızı daha fazla önemsemeli kontrollerinizi yapmalısınız. Sağlıklı ve güzel bir ay dileriz.

Motivasyon sözü: “Eğer sen yapmazsan hiçbir şey işe yaramayacak.” Maya Angelou

Hiç yorum yok