Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Muhsin Yazıcıoğlu suikastında flaş gelişme! Adil Öksüz devreye girdi

 Son dakika haberi... Muhsin Yazıcıoğlu suikastında flaş gelişme! Adil Öksüz devreye girdi

Abone Olgoogle-news

 BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle başlatılan FETÖ soruşturmasında helikopter düştüğü sırada havada olan F-4 uçağındaki silah sistemlerini kullanan subaylardan birinin o dönem Hava Kuvvetleri’nin FETÖ imamı olan Adil Öksüz ile irtibatı çıktı.

FETÖ soruşturması yapılanMuhsin Yazıcıoğlu cinayetine ilişkin dosyadan iz sürülmeye devam ediliyor. Sabah gazetesinden Halit Turan'ın haberine göre; FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in operasyonu yönetmesi, FETÖ imamlarının "Tere yağından kıl çektik" benzetmesi ve F-4'lerin 75 saniyede bölgede olma imkanına karşılık bunun yapılmadığına ilişkin ayrıntıların ardından ortaya çıkan son dakika detayında FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün izine de ulaşıldı. Soruşturma dosyasına 20 sayfalık itirafları giren örgütün avukatlar imamı, şok bir iddiayı gündeme getirdi.

İtirafçı son dakika ifadesinde elebaşı Fetullah Gülen'in İzmir Yamanlar Kolejindeki odasındaki F-16 maketinin Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin üzerinden uçan ve onun düşmesine neden olan uçağı simgelediğini anlattı.

YAZICIOĞLU DAVASINDA ADİL ÖKSÜZ İZİ

MİT'in elde ettiği ByLock konuşmaları sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosunun Muhsin Yazıcıoğlu ölümüyle ilgili başlayan FETÖ soruşturmasında 15 Temmuz darbe girişiminin baş aktörlerinden o dönem Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamı olan Adil Öksüz'ün ismi de çıktı.

HAVADAKİ F-4 PİLOTUNUN ADİL ÖKSÜZ İLE İRTİBATI TESPİT EDİLDİ

Son dakika iddiasına göre, Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düştüğü an havada bulunan iki F-4 uçağındaki 4 pilottan silah sistemlerini kullanan bir subayın Adil Öksüz ile o dönem telefon irtibatları tespit edildi. Subay ile Adil Öksüz arasında bağlantıların araştırıldığı soruşturmaya, daha önce Kahramanmaraş'ta Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili ifade veren FETÖ'nün sözde Elazığ Avukatları imamının anlatımları bomba gibi düştü.

Mart ayında KOM Daire Başkanlığı'nda yeniden ifadesi alınan Kağan kod adlı itirafçının Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili verdiği 20 sayfalık ifadeye ulaşıldı.

ELEBAŞI GÜLEN'İN ODASINDAKİ MAKETİN SIRRI

MİT'in tespit ettiği ByLock verileri ortaya çıkan Elazığ İl İmamı Mehmet D., tarafından 2013 yılında Elazığ Avukatlar imamı olarak atanan Kağan kod adlı itirafçı, 2014 yılında örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in İzmir Yamanlar Kolejindeki özel odasına düzenlenen geziye katıldığı, bu gezide elebaşının odasındaki F-16 maketinin Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşürülmesinde kullanılan savaş uçağını simgelediğini anlattı.

Son dakika haberi... Muhsin Yazıcıoğlu suikastında flaş gelişme Adil Öksüz devreye girdi

Hiç yorum yok