Zakir Kaya Kitaplarının 2.Baskısı çıktı iletişim kurmak için tıklayınız.

KHA

Zakir KAYA ABD OYUNU TUTMADI

 


      90lar dan bu yana yapılan işgaller züllümler işgaller, Azerbaycan’ın yüzde yirmisini işgal etmiş bir milyon    Azerbaycanlı   yurtlarından uzaklaştırılmıştı mağdur edildi. 13 milyonluk Azerbaycan üç milyonluk Ermenistan’a  boğduruluyor  , masada Minsk ülkeleri denilen arabulucuların trajik komik davranışlarına muhatap olmak kaderdi. Tam otuz yıl Azerbaycan kaderine razı gelsin sesiz kalsın onursuzluğu beklentileri sonuç vermedi. Ve işte zulmün yıkıldığı an ve Azerbaycan’ın savunmak yerine taarruz yoluna gitmesi , Ermenistan’ın ateş açması Azerbaycan ordusunu harekete geçirdi savaş hali ilan etti kolordu ve tümen komutanın ölümünden de sorumlu. Ermenistan pervasızca birde saldırıların sorumlusu olarak tarihe geçti . Üç cephede savaş başladı başarılı taarruzlarına devam ediyor. Azerbaycan’ın kendini bulması askeri hazırlıklarını tamamlaması yıllar sürdü .Ruslar eğitim vermeden savaşta ön saflara koydukları Azerbaycanlı  Türkler i cephede öne sürüp 250000 kayıp verdirmişti. Afganistan’da ise 50000 Azerbaycanlıyı yem etmişti .Rusların verdiği uçakları bile kullanabilecek pilotları bile yoktu, bu yıllarca sürdü eğitimsiz olmaları savunmada kalmalarının gerçek sebebiydi  .Türkiye’nin güçlenmesinin bıraktığı olumlu etki Azerbaycan’a güç kattı ..

Rusya oyunu gördü ve sesiz kalmayı seçti

 ABD PARMAĞI NI fark etti. Seçimler için ABD ermeni gücünü yanına çekmek için Ermenistan’a desteği açıkça gözüküyor.  Fransa zaten ermeni sorununu sürekli gündemden düşürmüyor. Minsk in uyutmaları İlham Aliyev in dirayetli ve politik başarıları sonucu hamle şart oldu. Tarihi Türk yurdu güçlenen Azerbaycan artık tüm tehditleri karşılayacak durumda . Doğal kaynakları sömürgeci güçlerin ağzını sulandırsa da artık tecrübesiz eğitimsiz Azerbaycan Yok artık tüm tehditleri karşılayacak ve istediği zaman taarruzlarda da başarısını tüm dünyaya gösterecek güce sahip. 

Rusların sağ  duyusu, ile sesiz kalması Ermenistan’ın uçaklarının hareket kabiliyetini etkisiz hale getirdi karşılık bile veremediler .  Yıllardır Ermenistan tüm dünyaya Türkiye’nin soykırım yaptığı kulis faaliyetlerinde mağdur edebiyatı yapar öte yandan Azerbaycan topraklarını içinde yaşayanları emsalsiz zülüm yapmaktan geri kalmıyordu .ABD  Fransa  gibi ülkelerinde yanına almaktan geri kalmayan Ermenistan Rusya’ya sadakatine ihanet ettiği için Rusya’nın şimşeklerini üzerine çekmiş durumda . İran da ABD ye düşmanlığını her fırsat ta ilan etmesine rağmen ABD ile bir olup Ermenistan’a 5000 PYD li sızdırdı ve Azerbaycan’ı köşeye sıkıştırmada batıyla iş birliği yaptı  İran’da bulunan milyonlarca Azeri vatandaşı olduğundan Azerbaycan’ın güçlenmesi işine gelmedi .Türkiye’nin Rusya’nın sessizliğini koruduğu surece sakin olması Azerbaycan ve Ermenistan’ın kozlarını paylaşmasını sadece izlemesi gerektiğini düşünüyorum saygılarımla…. Zakir Kaya

Hiç yorum yok